Mesajı Okuyun
Old 20-08-2010, 08:54   #35
Av. Engin EKİCİ

Sayın Ömer Kavili'nin ilk mesajındaki ifadelerinden konu hakkında fikir beyan edebilecek durumda değildim. Konunun hassasiyetinden ve daha öncesinde bir başka değerli hukukçunun yönetimindeki sitede tartışılmış ve geniş yankı uyandırmış olmasından da bihaberdim. Sanıyorum THS üyesi birçok meslektaşım da, ilerleyen mesajlardaki paylaşımlarla yavaş yavaş belirginleşen konu hakkında en azından başlangıç noktasında bilgi sahibi değildi.

Mevcut yazışmalar ışığında değerli ve tecrübeli hukukçuların karşılıklı fikir beyanları, açıkçası doyumsuz bir hukuk ziyafeti çekilmesi için bizlere şans verdi. Ziyafete katılmayı, sadece izleyerek ziyafetten mahrum olmaya tercih etmekle birlikte, konuyu öncesinde başka platformlarda ele alan meslektaşlarımızın tartışmayı çok güzel bir zemine vardıracaklarına inanmaktayım. Konunun hassasiyetinden dolayı hukukçu bakış açısı dışında yaklaşılması durumunda "gergin bir tartışma" izlenimi doğsa da, tartışmanın gerçekten "hukuk" çerçevesinde cereyan ediyor oluşu nedeniyle tüm meslektaşlarımıza katkı sağlayan bir havada seyrettiğini acizane düşünmekteyim.

Kanaatimi belirtmek açısından; söz konusu çirkin ifadenin kısaltılarak THS gibi tek kelimeyle ifade etmem gerekirse "kaliteli" bir hukuk platformunda tartışmaya açılmasını "iyi niyetli" ve "hukuki" bir yaklaşım olarak görmekteyim. Sayın Admin başta olmak üzere sayın site yöneticilerinin de, -kimi noktalardaki itirazlarına rağmen- konuyu bu kapsamda değerlendirdikleri sonucunu çıkarmaktayım. Konunun açılmasındaki amacın da, kamuoyunun tepkisinin alınması ve bu doğrultuda verimli bir hukuk tartışmasının sağlanarak mevcut sistem sorunlarının çözümünde bir nebze olsun katkı sunacak görüşlere zemin hazırlamak olduğuna inanıyorum.

Saygılarımla..