Mesajı Okuyun
Old 17-11-2017, 12:56   #1
Av.GT

Varsayılan Karşılıksız Çek Şikayetlerinde Şirket Yetkilisinin Belirlenmesi Durumu

Tüm meslektaşlarıma öncelikle kolay gelsin;

Bildiğiniz üzere 2017 yılı başında İstinaf Mahkemesi; şikayet dilekçesi ve veya eklerinde karşılıksız çekten şikayet edilen şirket yetkililerin belirtilmesi ve veya anlaşılabilir olması yönünde karar vermiştir.

Belkide Savclılığa yaptığımız şikayet alışkanlıklarından, birçok meslektaşımız şüpheli olarak ....Şirket Yetkilileri demiştir ve davalar reddedilmiştir.

Benim de bu şekilde seri 3 davam reddedildi. Ancak ne var ki; Ben kanun değiştiğinde bu davaları ilk açanlardanım, her ne kadar dava dilekçemde sadece şirket yetkilileri desem de, Mahkeme tensip zaptı ile şirket yetkilierin tespiti için Ticaret Siciline yazı yazılmasına karar vermiş, şirket yetkilileri sanık olarak dosyada ifade vermiş ve sonuçta şirket yetkilierini dava dilekçemde belirtmediğim için davam reddedilmiştir. O zaman neden şirket yetkilierinin sanık olarak ifadeleri alındı?

İsnitafa gidip gitmemekte kararsızım. Mahkeme direkt reddetseydi hiç değilse süresinde tekrar şikayette bulunurdum. Ayrıca; Anayasa Mahkemesi kararı bekleniyor diyor ancak ben yeni bir başvuru yaptığım araştırmada göremedim (Eski başvurular da sonuçlanmış zaten)

Bu konuda görüşlerinizi bildirebilirseniz çok sevinirim. Aklım karışmış durumda..

Şimdiden herkese teşekkür ederim.