Mesajı Okuyun
Old 10-10-2016, 11:19   #1
zeynep altındaş

Varsayılan Müvekkilin belge iadesi yapmadığı gerekçesiyle avukat hakkında suç duyurusunda bulunması

İyi günler meslektaşlarım bir konuda fikrinizi almak istiyorum. İki yıl kadar önce kredi dosya masrafı alacağı için başvuran bir müvekkil için kendi talepleri üzerine icra takibi yapmış, sonrasında gelen itiraz üzerine takip durmuştu ve sonrasında yargıtay içtihatleri değişince mecburen yeni başvuru yapmamız gerekmekteydi. Müvekkili bu şekilde bilgilendirerek yeni masraf talep etmiş olmama rağmen masraf getirmemeleri ve en başta anlaştığımız vekalet ücretini de vermemeleri sebebiyle işlerinden çekildiğimi bildirerek verdikleri evrakları kendilerine iade etmiştim. Şimdi hakkımda savcılığa suç duyurusunda bulunmuşlar belgeleri teslim etmedi diye. Halbuki büroma geldiklerinde evraklarınu kendilerine teslim etmiştim fakat yazılı bir evrak almamıştım. Bu konuda ne yapabilirim acaba? Başıma ilk defa böyle bir şey geliyor hukuki ilişkimiz aylar önce bitmesine rağmen şimdi böyle bir şikayette bulunuyorlar çok şaşkınım