Mesajı Okuyun
Old 24-08-2006, 11:00   #13
meada

Ben Atatürk Üniversitesi-Erzincan mezunuyum.En Büyük avantajımız Hocalarımızdı.Birebir iletişim fırsatı bulmuştuk.Öğrenci-Hoca ilişkisi dışında dost olduğumuz ve hala görüştüğümüz hocalarımız var.Ama yüz küsür kişiden sadece beş-on tanesi geçebildi diyen yanıtlanmasın diye soru soran,sorduğum soruları ben bile yanıtlayamadım diyen hocalar da vardı.Şehrin dışında fakulte,ayrı bir havası var.İsteyen kendini çok geliştirebilir.O anlamda kütüphane ve hoca kadrosu gayet iyi.Pratik pek yoktu ama teori didik didik ettiriliyordu.İmkanları biraz kısıtlıydı fakat yeni üniversite kurulması eminim olumsuz etkileri bir nebze azaltmıştır.Erzincan da fena bir şehir değil.Aslında tamamen size bağlı.İsterseniz Erzincan'da çok şey başarabilirsiniz.Diğer taraftan Ankara'yı bitirmiş,9 Eylülü bitirmiş,İstanbul'u bitirmiş ama bir şey bilmeyen insan sayısı da az değil.Bence bir hukukçu çok yönlü olmalı.Her şeyi az çok bilmeli ve yapmalı,her insanla diyalog kurabilmeli,sanata siyasete ilgi duymalı,tarih ve edebiyat okumalı,sadece fakulte adamı hukukçu yapmaya yetmez.Bunları eleştiri olarak değil belki birinin işine yarar diye yazıyorum.Saygılarımla