Mesajı Okuyun
Old 15-08-2008, 14:46   #59
Nur Deniz

Varsayılan Sn Gemici

Sigara bizi kovalayan bir köpek değil bence, o söz şöyleydi, iftira sizi kovalayan kuduz bir köpektir. kaçtıkça peşinden gelir , kormak yerine dönüp hışımla gözlerine bakarsan durur ve geri döner. Bu durumda madem sigarayı köpeğe benzettiniz onu peşimize takan bizim kendi irademizse , onun takip edip bizi yormasına fırsat vermeden, peşimizden ayrılmasını sağlayamaya çalışıyoruz.Köpekse köpek neden herhangi bir şeyden kaçalım ki. Ondan kurtulup , duraklayıp, yürüyüp etraftaki daha güzel şeyleri seyredip, tadına bakabiliriz.Bu tamamen benim kendi düşüncemdir.Sigarayı bırakıyoruz mu, benle beraber kaç kişi bırakıyor bilemem ama, biz sigarayı bırakıyoruz. Benle beraber sigarayı bırakan çevremde pasif içiciliği bırakıyor.O halde bence güzel bir başlık Sigarayı Bırakıyoruz Sn Gemici,yoksa siz hala kaçmaya devam mı edeceksiniz?

Bir filmde bir söz duydum bu aralar, sağlık banka hesabı gibidir. Kiminin trilyonları, kiminin milyarları, kiminin milyonları varsa, bazıları günde bir kaç binlik harcaması bi şey yapmaz ama , sizin hesabınızda sadece bi kaç binlik varsa eğer harcamalarınıza çok dikkat etmelisiniz diyordu..

Ben hesabımı bilmiyorum ama iki şey konusunda çok cimriyimdir. Huzur ve sağlık. Tüm herkeste olmasını istediğim şeylerdir bunlar. Huzur ve sağlık hesabınızın durmadan artması dileği ile iyi günler efendim..Ben biraz çalışıp artırmaya çalışacağım çünkü..