Mesajı Okuyun
Old 15-08-2008, 01:44   #52
Nur Deniz

Ben ortalama 1 paket bazen 1.5 içiyorum. Aslında 1 yıl öncesi tam 2 paketti.Ama o kadar çok bırakamazsın diyen oldu ki? O yüzden bırakma isteğimi kimse ile paylaşamamıştım.Beni en çok etkileyen sigara içen annelerin bebeklerini kanserden koruyan bir genden yoksun olarak dünyaya getirdiklerini anne olduktan sonra öğrenmemdi. Ama biricik varlığım için çok geçti. Telafisi mümkün değilken yani.Belki ilerde kendisi içer mi bilmiyorum ama bana bu yaz söylediği şey ;
-Ben sensiz naparım, bilmiyomusun sigara kanser yapar, kanser de öldürür. demesiydi.

Çok etkilendim. 6 yaşında kanserin öldüreceğini , sigaranın kanser yapacağını bilen bir çocuk büyütmüşüm ama onu bu genden yoksun büyütecek kadar iradesi zayıf bir insanmışım diye düşündüm , kapalı ortamda içmemeye başladım.4-5 yaş arası sorumsuzdum.Evde , salon gibi geniş mekanda yanında içip , havalandırıyodum. Yani kendimi kandırıyordum.

Şimdi 15 gündür yanımda değil ve ben onu çok özledim. Güzel bir hediye benimki.Dışarısı, açık alan filan değil artık , bir taneden bi şey olmaz da değil artık ben oğlumun yanında asla sigara içmeyeceğim.Ben bu dakikadan itibaren artık arabamda , evde ve oğlumun bulunduğu her alanda sigarayı bıraktım. İş yerim mi? 24 saat nöbet 3 gün izin çalışıyorum bu da ayda en az 21 gün sigarayı bıraktım anlamına gelir. İyi oran , çok hesapçı gördüm kendimi.)Nöbette de en fazla 3 , rakam takıntım var, ya 3 ya hiç.