Mesajı Okuyun
Old 14-07-2007, 21:51   #3
ben_c

sevgili çiğdem,
beni yalnız bırakmadığın için teşekkürler.fakülteyi 4 senede bitirdim.tabi bunun için dersleri gayet ciddiyealmak gerekiyor.düzenli çalışmak çokönemli.bu sene rampalı çarşıaki sayram fotokopie gidersen ve 3.sınıf notlarıı alırsan beni daha yakından tanmış olacaksın.çünkü o notlar bana ait. devamzorunluluğu olmayan bir fakültede tüm derslere girmek bazen beni baa bi zorladı,ama bunun meyvesini 4 senede bitirerek topladığımı düşünüyorum.
fakültemiz konusunda benim düşüncelerimi sormuşsun.öncelikle şunu söylemek istiyorum,baya zor bir fakültede okuyoruz.hocalarımız başlangıçta gözümüzü korkutuyorlar ama sonradan her şeyi bize vererek bu davranışlarının haklılığını gösteriyorlar.tabi bu bütün hoalarımız için geçerli değil.ben 4 yıllık öğrenim hayatımda bana gerçekten hukuku sevdiren hocalarım gül akyılmaz,mehmet ayan,sami karahan,ömer ulukapı,okan taşara buradan binlerce kez teşekkür ediyorum.onların haklarını kesinlikle ödeyemem.
4 yıl boyunca uygulama eksikliğinden yakındım.bence staj eğitim süresinin içine yayılmalı.böylelikle öğrenciler kitaplar üstünde kutumaktan yakınırlar.
ayrıca öneğin ticaret dersinin ders süresi çok az.3.sınıfta sami hocamız hakkını vererek bizeticareti sevdirdi;ama 4.sınıfta ticaret 2 adı altında kıymetli evrak hukuku,deniz ticareti hukuku ve sigorta hukuku derslerini işlememiz gerekirken bizbunlardan sadece kıy.ev.ı işledik.onu da öğrendik mi öğrenemedik mi koca bir soru işareti
inşallah sayın dekanımız tüm bu sorunları sizinzamanınıza kadar giderir de bizim yaşadığımız sıkıntıları sizler yaşamazsınız...
3.sınıftan kesinlikle korkma.ortalamamın tavan olduğu ve en zevkle çalıştığım seneydi.için rahat olsun.güzl bir yıl seni bekliyor.
bu önemli konuyla ilgilendiğin için sana tşk ediyorm ve aynı ilgiyi selçuk hukukun diğer öğrencilerinden de bekliyorum