Mesajı Okuyun
Old 21-06-2008, 01:35   #24
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Varsayılan Bu kadar da olmaz ki/ Vekilin Görevi Kötüye Kullanması

sanırım sorun biraz öazündek kaçmış; bir öykü de (yaşanmış) ben anlatayım:

Eşim öğretmen, Ankara'da (ozaman) bir ilköğretim okulunda çalışıyor. Bir de çaycıları var. Kocası ... yerde çalışıyor. çok geliri var. vs.

Okuldaki öğretmenler para topladı kadına yardım ettiler, ben de (serde avukatlık var ya) davayı açtım. Bu arada adamın üzerine kayıtlı gayrimenkulün üzerine de tedbir konulmasını istedim. Kadının vekaletnamesinde boşanma yetkisi yok. Atlamışım. Davayı da açmış bulundum.

Eşime sordum. Yahu bu kadın ne yapar diye. Kadın geldi. Sen avukata boşanma vekaleti verirsen avukat seni boşar onun için verme dediler, ben de o nedenle vermedim dedi.

Sonra aramızda şöyle bir tartışma geçti. Aradan çok süre geçtiği için nedeninin anımsamıyorum. Komşuları buna sen duruşmaya gitmezsen o seni boşayamaz demişler. O da bana hiç yardımcı olmadı ve boşanma kararı verildi.

Daha sonra da büroma geldi. Şu konuda yardım et diye. Bana bak dedim. Ben bir eşek miyim? seninle bir şeyi konuştuk avukatın bendim ama sen komşularının aklı ile hareket ettin. git gene sana komşuların yardım etsin.

Ben sizin de yanıltıldığınızı düşünüyorum.

Saygılar