Mesajı Okuyun
Old 21-02-2010, 17:52   #3
mehmet sirn

Yeni bir konu açmaya gerek yok diye düşünüyorum.
Açtığım boşanma davasında evlilik birliği içinde edinilen ve kişisel mal niteliğinde olmayan malların paylaşımına ilişkin talebimiz bulunmaktaydı. Mahkeme, boşanma talebimizi kabul etti. Maddi ve manevi tazminata ilişkin taleplerimizi kısmen kabul etti. Ancak ortada kesinlemiş bir boşanma hükmü bulunmadığından evlilik mallarının tasfiyesine ilişkin talebimizi reddetti. Evlilik mallarının tasfiyesine ilişkin taleplerimiz reddedildiği için davalı taraf lehine de vekalet ücretine hükmetti.
Benim görüşüme göre, mahkemenin dosyayı tefrik ederek evlilik mallarının tasfiyesine ilişkin taleplerimizi yeni bir esasa kaydetmesi ve tefrik edilen davada boşanma davasının sonucunun beklenilmesine karar vermesi gerekirdi.
Bu konuda sayın meslektaşların görüşlerini bekliyorum. Boşanma davası ile birlikte evlilik mallarının tasfiyesi istenip istenemeyeceği ve boşanmaya karar verildiği takdirde ne şekilde bir yol izlenmesi gerektiğine dair elinde yargıtay kararı olan meslektaşlarım bu kararları paylaşırlarsa memnun olurum.