Mesajı Okuyun
Old 24-11-2006, 15:10   #72
AV.SİNANKARA

Varsayılan vakıf üniversitesindeki egitim

vakıf üniversitesindeki egitimin nasıl oldugunu arkadaşlar bilmiyorsunuz egitim devlet üniversitesinden daha agır bir şekilde devam etmektetir

gereçe olarak söylemek gerekirsek

üniversitede heryıl 15 milyar eder ve ögrenciler ne kadar cok okul uzatırsa o kadar cok para kazanacaklardı bu döngü böyle siz sanmayın kı yan gekip yatarak geciyor burda kı insanlar bu konuda ayrı etten hocalar devlet universitesinde derse avukatlar girerken bu üniversitelerde rahmetli ismet sungur bey gibi hocalarımız girmektey di hocamızı gecen ay kaybettik buradanda hukuk camıasına yeri doldurulamacak kadar degerli insanın üzüntüşünü yaşamaktasız. degerli hocalarımızın verdiği hocalar fakültenin seviyesi cok yuksektir kesinlikle vakıf üniversitelerini kucumsemeyin kaybeden sizolursunnuz
bide gelen sorularda da kazana bilselerdi hakimlik sınavını kazanırlardı bu bir göstege degildir zaten vakıf uiversitelerinde calışanlar hakim yada savcı olmazlar bunun nedenı zengin adam daha fazla zengin olma istegidir bunun içinde avukatlık meslegi cazip gekmektedir . devlet unıversitelerinin cogunda egitimin düüşk oldugunu biliyoruz bunu için daha cok ögretim elemanı yetiştirmemiz gerekiyor egitim artık rekabet piyasasına dönüştü bunun için artık cok gec yapılacak bir şey yok

kendi kanımca bir hukukcunun egitim aldıgı yer okul degildir her hukukcu ne kadar cok ilgi gösterirse o kadar cok okur kendini geliştitirse asıl fark burada belli olur ........ her şeyin başında çalışmak var .......çalışın ...mutlaka emeğinizin karşılığını alacaksınızdır ...her şeyin karşılıgı mutlaka vardır..bu hep böyle olmuştur...