Mesajı Okuyun
Old 03-07-2017, 15:57   #1
furugferruhzad

Varsayılan Mülkiyeti Tarafımıza ait araçların alınamaması

Ulusal basına yansımış bir dolandırıcılık şirketinin vekiledenlerim mağdurudur.Araba satışı ile ilgili bir dolandırıcılık.Kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduk ancak hukuki ihtilaf denilerek dilekçeler geri döndü.Bu arada araçların ruhsatı bizim üzerimizde.Mülkiyet bizim.Araçların teslimi hususunda ve uğranılan zarar için asliye ticarette dava açtık dava derdest madem ki hukuki ihtilaf araçlarımızı hukuk mahkemesinden de istedik o da red verdi red ara kararını istinafa taşıdım dosya istinafta.Tüm bunlar olurken dolandırıcı şirkete operasyon yapıldı ve herkes tutuklandı.Bu dosya halen soruşturma aşamasında.Bu soruşturma dosyasında henüz taraf olmadığımız için bu dosyadan bilgi alamıyoruz ancak mağdur sıfatıyla bize bir tebligat yapılırsa önce müşteki sonra katılan olmayı hedefliyorum.Şu an ki en önemli endişem mülkiyeti tarafımıza ait araçların parçalanıp kaçırılmış olması.Şirket elemanlarının tamamı tutuklandığı için şirkete kayyum atanmış ve şirket elindeki araçlarımız kayyuma yediemine çekilmiş olabilir.Bu durumda araçların durumu ile ilgili bilgi sahibi olabilmem için yol göstermenizi rica ediyorum.Saygılar iyi çalışmalar.