Mesajı Okuyun
Old 06-12-2008, 17:03   #1
Konuk

Varsayılan psikolojik şiddet

Öncelikle Merhaba. Böyle bir sitenin hazırlanmasına katkıda bulunan ve yanıtlayan herkese çok teşekkür ediyorum.
Ben yaklaşık 2 yıldır evliyim. Uzun bir nişanlılık döneminden sonra evlendik. Evlenmeden önce de aynı iş yerinde çalışıyordum şimdi de. İşim biraz yoğun ama eşim bunu evlenmeden önce de biliyordu. Ancak evlendiğimiz günden beri eşim çalışmamla, geliş gidiş saatlerimle ilgili sürekli aşağılayıcı, rencide edici, incitici davranışlarda bulunuyor. Onun mutsuzluğunun nedeni olduğumu söyleyip duruyor. ayrıca sadece o değil, ailesi de aynı tutum içinde. Evlenmeden önce de benim aileme çeşitli konularda laf söyleyerek üzüntü yaşatmışlardı ve şimdi de aynı şekilde devam ediyor. Gerçekten artık dayanılmaz boyutlar almaya başladı. Hergün, acaba bugün ne için laf işiteceğim, ne için suçlanacağım diye düşünüyorum. Artık bu işin son bulmasını istiyorum. Ayrıca bu iş böyle sürdüğü için ben de evle ilgilenmek istemiyorum. Eşime karşı da soğuk bir tutum içindeyim.
Forumlarda çeşitli aramalar yaptım, sorulan soruları ve verilen yanıtları okudum. Boşanma davasını ben açarsam ve eşim beni evlilik kurumunun korunması için çaba harcamadığım, görevlerimi yapmadığım gerekçesiyle kusurlu duruma sokarsa davanın reddedilmesinden korkuyorum. Anlaşmaya da yanaşmayacağı için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Psikolojik şiddeti nasıl kanıtlamak gerekir? Darp gibi bir şey söz konusu değil, onun için somut delillerim yok, sadece üzüntülü ve mutsuz olduğumu bilen ailem var.
Fikirleriniz benim için çok önemli. Lütfen yanıtsız bırakmayın.
Çok teşekkürler.