Mesajı Okuyun
Old 11-12-2007, 14:29   #13
Mustafa ÖZCAN

Sayın Admin.

Gençlere ümit veren yazınız güzel, olaya farklı bir boyut getirmiş.

Milletvekili olabilme yaş sınırı,siyasi kaygılarla düşürüldü. Ancak hatalı oldu bence. Diğer bir konu, fiilen düşürüldü ancak 30 yaşın altında milletvekili sayısı 3 - 4 kişiden ibaret bildiğim kadarı ile, onlarda sıralamada sürprizle falan çıkmışlar.. Ne dersek diyelim kendime bakıyorumda, 5 sene önceki halimle şu anki halim bir değil..

Doktorlardan örnek vermişsiniz, Uzman doktorlarımız var.. Daha dinlerken anlıyorlar.. Teşhis hatası oldukça az.. Şahsen Kalp ameliyatı olacak olsanız 25 li yaşlarda bir cerrahın önüne yatarmısınız..?? muhtemelen uzmanını doçentini yada profunu ararsınız.. Ben öyle yaparım.. Karamanda bir cerrah, (adı bende saklı) muayene etti, bana hemen ameliyat vakit geçirme dedi.. Şaka değil kesecekler. Uzman başka bir doktora gittim.. Bu teşhisi kim koydu dedi.. İsmini duyunca telefona yapıştı, aman durun napiyosunuz demeye kalmadı aradı doktoru, öğrenciykende böyleydin, şu tahlili istemeden niye karar verdin diye kızdı doktora.. Meğer öğrencisiymiş.. Teşhis hatalıymış, ilaçla düzeldi... Kesilmekten de kurtuldum..

Yine yargılanacak olsam, tecrübeli kaliteli bir hakim önüne çıkmak isterim..

Bazen düşünürüm kendi kendime avukata ihtiyacım olsa kime giderim ve neden diye..? Alacağım olsa falan avukata giderim, ceza davam olsa falana, hukuk davam olsa bir başkasına, gideceklerimin içinde 30 unun altında hiç bir meslektaş bulunmaz.. Kendimin 10 sene önceki halimede gitmem... Açık hata yapmadık belki ama, tecrübenin farkını şimdi daha iyi hissediyorum...

Yaşlılar hata yapmazmı yapar elbette, ama gençken daha heyecanlı daha fevri oluyor insan...

Yinede önemli konularda, gerek tıp, gerek hukuk, görev ve yetki verilecek kişilerin ehliyeti mutlaka dikkatle gözden geçirilmeli...

Saygılarımla...