Mesajı Okuyun
Old 27-07-2007, 23:54   #46
Merve Arslan

hayır anlamadığım hukuk fakültesinde okuyan bazı arkadaşlarımızın bu kadar önyargılı düşünebilmeleri. İnsanların ne kadar akıllı olduğunu şimdi kaldırılması planlanan ÖSS'mi belirliyor sizce? Böyle düşünenler var oldukça zaten ÖSS daha pek çok gencin hayallerini söndürecek. Bilkent Hukukta okuyorum. Derslerin hocaların ve soruların kalitesini anlatmaya gerek bile duymuyorum. Zehir gibi öğrenciler var. Ayrıca her ne kadar doğruluğu tartışılsa da devam zorunluluğunun olması eğitimin kalitesini arttıran bir unsur diye düşünüyorum. Derslerine, sınavlarına girmediği halde vakıf üniversitelerinde verilen eğitimin devlet üniversitelerinde verilen eğitimden daha kötü olduğunu söylemek hangi hukukçuya yakışır sizce? Bu bir önyargı değilse nedir? İnsanlar yatarak geçmiyor derslerini. Yatanlar zaten okuldan atılıyor. Herkes ailesine verdiği maddi yükün bilincinde ve bunu düşünüp daha çok çalişan insanlar hiç de az değil. Paramı veririm, dersleri geçerim diye birşey yok. Sorumluluklarının bilincinde hukukçular yetişiyor. İşte akıllılık budur!