Mesajı Okuyun
Old 06-11-2008, 12:48   #18
Av.Ersin Ofl

Arkadaslar çok önemli bir dava aldım.Davanın konusu tam tartışılan konularla alakalı.Şüpheli müvekkil Emniyette memurlarca psikolojik baskı uygulanılarak ve ayrıca çok hafif şiddet görerek suçu zorla kabullenmiştir.Daha sonra C.M.K'dan bir arkadaşımız emniyete ifade aldırmak için gittiğin de suçu işlediğini onada söylemiştir.Savcılık ve nöbetçi mahkeme safhalarındada aynı ifade tekrar edilmiş ve müvekkil tutuklanmıştır.Cezaevine birkaç kez ziyaretine gittim ve suçu kesinlikle kendisinin işlemediğini(Konu cinayet),Ancak emniyet yetkililerince evinden alındığında boş bir araziye götürülerek,korkutulduğu ve suçu ikrar etmesi gerektiğini söyledi.Daha sonra o dönemde işsizlikten dolayı psikolojisinin bozuk olduğunu ve bu baskılar karşısında sesiz kaldığını söyledi.Dosya içeriğin de ,müvekkilin bu suçu işlediğine dair ne bir tanık ,el izi ,suç aleti yani kısaca hiçbir delil yoktur.Hatta cinayet bürosu evde hiçbir el izi bulamadığından dolayı,yalan bir beyanıda müvekkilin ifadesine eklemiş.Bu ifade şöyle''kadını öldürdükten sonra elimi lavaboda yıkadım,havluya sildim,havluyla el izi olmasın diye kapıyı açtım ve havluyuda apartman havalandırma penceresinin önüne koydum''...İşin ilginç tarafı pencerenin önünde kanlı havluyu ne gören var ne bulan.Böyle bir olaya rastlayan sayın meslektaşlarımın bana değişik yollar göstermesini ve yargıtay kararı göndermesini istiyorum.Şimdiden teşekkür ederim.Saygılar...