Mesajı Okuyun
Old 29-01-2007, 16:24   #8
Av.Suat Ergin

İlk mesajımı kısa yazmak zorunda kaldım.Evdeki bilgisayar Q klavye ve uzun yazmak çok zor oluyor. Öncelikle şunu belirteyim sorudan bir hukukçu olarak hoşlanmamıştım. Sayın Şenateş, THS'ye yeni üye olduğu için bilemiyebilir. THS'de her türlü soru sorulamamaktadır. Örneğin "borçlu vekiliyim alacaklılardan nasıl mal kaçırırız" gibi bir soru etik olmadığı için sorulmamalı ve yanıtlanmamalıdır.

Soruda alacağın 12.000 YTL olduğu ve senede bağlandığı, ayrıca bir sözleşme düzenlenerek aynı bedelli bir başka senedin TEMİNAT olarak verildiği açıkça yazılmaktadır. Sayın meslektaşım belgede yazılanları yazdıktan sonra sorusuna devam etmiş ve
Alıntı:
Teminat olarak alınan senedin de vadesi de geldiği halde hiçbir ödeme yapılmamıştır. Bunun üzerine teminat senedi için de protesto çekilmiştir.
demiştir. Yani senedin TEMİNAT olarak verildiği hem belgeyle sabittir hem de soru sahibinin sorusunda da kabul edilmiştir.

Hal böyle olunca aklıma "mükerrer tahsilat yapmaya çalışan birisi hukuki yollarını bize mi sormaktadır" şeklinde bir soru geldi. O nedenle soru sahibine ilk mesajımda
Alıntı:
Neden ikinci senedi icra takibine konu ettiğinizi siz açıklayın ki biz de yanıt verelim.

şeklinde soru sormuştum. Soru sahibi yeni üye olduğu ve kuralları bilmediği için nazik olmaya çalışmıştım. Bana göre soru etik değildir. Cezai şart olarak yorumlamak zorlamanın da ötesinde bir durumdur.

Sayın ragıp'ın açıklamalarına katılmaktayım.

Saygılarımla