Mesajı Okuyun
Old 14-12-2010, 09:38   #30
bilvekale

sorumun bu kadar ilgi görmesi beni çok mutlu etti,cevaplarıyla katkı sağlayan bütün meslektaşlarıma çok teşekkür ederim.
sayın meslektaşım nevra öksüz'ün kırmızı ile belirttiği hususları açmam gerekli ,otel inşaatı aynı müvekkilimin bir başka işiydi burada karışmış çok özür dilerim.kat karşılığı inşaat sözleşmesi ile yapılan bir bina,müteahid ile yapılan sözleşmede , müvekkil inşaat ustasından taşeron diye bahsediliyor.müteahide yaptığı iş karşılığı verileceği vaad edilen ve taraflar arasındaki sözleşme tarihinde henüz bitmemiş bir yapı.sözleşmeye konu inşaatın içinden bir daire.yani herzaman görülen bir durum aslında, müteahid kat karşılığı inşaat sözleşmesi ile inşaata başlıyor, beton dökme işini bir ustayla anlaşıyor, işinin karşılığı olarak kendi payına düşen dairelerden birini vaad ediyor ve bu durum sözleşmeye dökülüyor,ancak inşaat devam ederken müteahid, ustaya söz verdiği sözleşmede geçen daireyi 3. bir şahsa satıyor.tapudaki durumu bilmiyorum yani devir olup olmadığını, müvekkile başkasına sattım diyor.bu durumda daire için yapılabilecek birşey varmı.benim niyetim dairenin bedeli sözleşmede belli olduğu nedenle alacak davası açmak as.huk. ta, ancak müvekkil daireyi istiyor o yüzden burda bu konuyu açtım. saygılar