Mesajı Okuyun
Old 22-12-2008, 15:01   #1
üye27169

Varsayılan Kadinlar Hemcİnslerİnİ Neden Tepeden TirnaĞa SÜzer?:)

Aslında böyle bir başlık aklımda bile yokken, iri kıyım bir bayan arkadaşımın beni her gün anlayamadığım bir şekilde tepeden tırnağa süzmesi ve daha önce aramızın bozuk olması ve benim için “ kürdan bacak” demesini duymam sebebiyle böyle bir başlık açmayı düşündüm. (Bende kalın bacaklı kadınları beğenmem zaten

Evet sizce kadınlar hemcinslerini neden tepeden tırnağa süzerler??????
Aman yanlış anlaşılmasın Süzülenin ben olduğumu kastetmek istemiyorum. Bu benimle ilgili değil, genel olarak kadınlarla ilgili bir yazı.....................................

Kıskançlıktan mı acaba?(Olabilir ama hepsi değil)
Yoksa bir kadın aynı ortamda kendinden daha güzel ve dikkat çekici bir kadınla olmaya dayanamaz, süzer ve inceden inceye bir kusur mu arar?
Yoksa kadınlar birbirlerini insan olarak görmek yerine rakip olarak görüyorlar da ondan mı?
Ya da bütün kadınlar yapar mı bunu? Yapsa bile sevgiden beğeniden olamaz mı bu?
Ki bu tecrübeyle sabittir, ben kadın olduğum halde bazılarına öyle hayran olurum ki gözlerimi ayıramam!!! ve Allah ım ne kadar özene bezene yaratmış, giydikleri ne kadar yakışmış derim içimden.

Yapılan bilimsel bir açıklamaya göre kadınlar kendi cinslerini kıskançlıktan süzüyorlarmış,tepeden tırnağa!!!!
Ben kıskanılanı merak ettim.kadınlar kendilerinden güzeline ,bakımlısına kıskançlık duyarlarmış !

0 zaman sonuç bu mu yani,kendinden güzeline tahammülü yok .
Ya da erkeklerin içinde bulundukları doyumsuzluk güdülerimi kadınların bu benlik duygularını öne çıkaran.Çünkü erkeklerin dışa dönük beğenileri yanında en güzel kadın bile olsa her zaman aktiftir.Bu nedenledir ki kadınlar hele ki yanlarında partneri de varsa kendi cinslerini daha çok, beğenilerini itiraf etmekten kesinlikle uzak kıskançlıkla süzerler.
Her insan kendini beğenir. Ve her insan kendisini diğerlerinden farklı görür ki bu biz bayanlarda daha çoktur, kendimizi beğeniriz ve farklı görürüz.....

VE BENCE Bizi bu olumsuz oluşuma yani kıskançlığa iten maalesef erkeklerin bu yanlış ve bencil tutumlarıdır.
Biz bayanlar kendi cinsimizi tepeden tırnağa süzüp erkeklerin körüklediği rekabet ortamına çekilmektense,karşı cinsi süzüp erkekleri kendi silahı ile vursak daha akıllıca olmaz mı?
JJ
Olmaz tabiiii
Toplumsal örfler buna izin vermez ??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sonuç olarak bu tepeden tırnağa süzme meselesi, (tabii hemcinsini hiç süzmeyenler de vardır)kıskançlıktan kaynaklanan bir şey değil, biz kadınlarda biraz kendini geliştirme daha fazla nasıl güzel olabilirim arayışı var,, ve bu yüzden de kendi tarzından farklı birini görünce dikkatlice süzerek kendi tarzına başkasından esinlenerek bir şeyler katabiliyor bilmiyorum ben böyle düşünüyorum yanılıyor da olabilirim ....SİZCE??????