Mesajı Okuyun
Old 02-12-2002, 23:13   #2
kentpolisi

www.insankaynaklari.com
BOĞAZDA ÇAY İZMİR'DE KORDON Başlıklı bir haber
Haberin Kaynağı İçin Aşağıdaki Linki Tıklayın
http://www.insankaynaklari.com/birey...san_010726.asp

Söz Konusu Haberde İlgili Anlatıyor;
"Geçen gün gürültü yapan iki kişiyi polise şikayet ettik. Polis daha telefonu açtığımızda bize evin adresini verip teyit istedi. Ankara Kızılay'daki evimin arka sokağında sabah 3:30 da köy düğünü yapan kapıcıyı şikayet ettiğimde polis bana zabıtayı aramam gerektiğini söylemiş, zabıta o saatte kapalı olduğundan belediyeye yönlendirilmiş kimseyi bulamayıp yeniden polise döndüğümde şu yanıtı almıştım: " Her hafta düğün yapmıyorlar ya bırak işte eğlensinler." Amerika'da 5 dakika sonra şikayet ettiğimiz adamları yakalayan polis, durumu bildirmek için evime gelmelerini isteyip istemediğimin telefonda teyidini aldıktan sonra kapıma kadar gelip yardımlarım için teşekkür etti. Bundan sonra toplum huzuru için daha aktif çalışacaklarının sözünü verdi.

Polis Vazife ve Selahiyet Kanununun 14. Maddesini Anlayabilmek adına Bu haberi koyuyorum.

Haberde görüldüğü gibi böyle bir olay karşısında Polisin Zabıtayı İşaret etmesi Zabıtanın Gürültü Kirliliği hakkında yetkili olduğu anlamını cıkırıyor olsa gerek ancak,Zabıta Gece saat 03.30 da böyle bir olay karşısında nasıl davranmalı,Silahsız ve savunmasız bir şekilde meydana gelen bu olaya nasıl el koymalı,kendi güvenliğini sağlamaktan aciz Zabıta Kentlerde Gürültü Kirliliğini Önleyebilirmi.

Belediye Zabıtasını Tanıma Tanıtma Araştırma ve Geliştirme Platformu

www.zabita.hizmetleri.com