Mesajı Okuyun
Old 17-09-2009, 13:20   #110
Av. Meryemce

Saldırıya uğradığını iddia eden avukat özel bir meseleden dolayı mı saldırıya uğramıştır, yoksa mesleğini icra ederken mi bir saldırıya uğramıştır. Hiçkimse bu hususu değerlendirmiyor gördüğüm kadarı ile .
Arkadaşlar davaları yürütürken ,hacze çıkarken ya da buna benzer işimizle ilgili çalışırken sözlü yada imalı tacizlere maruz kalıyoruz.Buna ben de çok öfkeleniyorum. Ama öfkemize yenik düşmeden ve mesleğimize yakışır şekilde cevap veriyorum. Çünkü birimizin yaptığı kötü bir davranış haklı da olsak hepimize malediliyor.
Ama hepimiz insanız ve biz sadece işimizden ibaret değiliz. İnsan olmamızdan kaynaklanan ilişkilerimiz ve sorunlarımız var . Ozaman ne yapacağız. Örneğin karısından boşanmış nafakasını ödemeyen avukata ceza çıkmasın diye bu işi kabul etmeyecek miyiz yada karşılıksız çek keşide eden avukat hakkında ceza mahkemesine başvurmayacak mıyız.
Somut olayda bahsedilen şiddete katılmak mümkün değil zaten . Konu şiddet olunca meslektaşımıza hele de işinden mütevellit yapılmışsa kabul edilemez. Mağdur avukat ne yaptı acaba. Küfür mü etti el miş kaldırdı.
Peki biz meslek gurubu olarak içimizde yersiz ve yakışıksız davrananlar hekkında ne yapıyoruz. Her avukat her zaman haklı mı acaba . Saygılar