Mesajı Okuyun
Old 12-01-2010, 23:57   #68
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan E.Polat
Tebrik ederim sizi..Ben de 2 yıl Erzincan Hukuk Fakültesinde okudum, daha sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne yatay geçiş yaptım. Anlayacağınız 2 yıl orada 2 yıl burada okudum. Hukukta başarılı olmanın ne ÖSS ile ne üniversitenin adı ile alakası var. Tamamen kişisel çabalamadır.

Şimdi bir çok karşı çıkan olacak lakin İstanbul Hukukta arkadaşlarımın çoğu kitap almaz, derslere fotokopi ders notundan çalışırdılar. Kitap okuyan hukukçu ile 50 sayfa ders notu okuyan hukukçu arasında ki farkı ayırtedebilecek yeteneğe sahibiz. Okumanın hukukçu için en kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bizim Erzincan Hukukta böyle bir fotokopi imkanımız yoktu, iyi ki de yokmuş..Onun için fakültelerin isimlerine bakıp övünmeyi ya da dövünmeyi doğru bulmuyorum..İyi çalışmalar hepinize..
Onlar sizin arkadaşlarınızmış.Benim de çok arkadaşım var o okulda ve sadece kitaptan çalışıyorlar.Şimdi siz de 'onlar da sizin arkadaşınız' diyeceksiniz.Siz demeden ben şunu diyeyim.Genelleme yapmaya gerek yok.Kimisi notlardan kimisi kitaptan çalışır.Sonuçta 1200 kişilik bir kitleden bahsediyoruz(yanlış hatırlamıyorsam).
Fakülte övme/dövme işine gelince...İnsan okuduğu okulla gurur duyabilir duymalıdır ve savunmalıdır da.Ancak tek bir şartla:Okuduğu okulun hakkını vererek.Hakkını veren çalışan öğrenci okuluyla övünebilir de dövünebilir de.