Mesajı Okuyun
Old 04-10-2002, 23:47   #3
levent öge

Mesaj Tarihi : 03-10-2002 10:00 Bu Mesajı Düzeltin - [Y]

Bu tür konular çözümsüzdür
Sayın , Tikici ye bu cevabıyla kınıyorum.Bizler hukuk adamıyız (en azından kendimizi oyle addediyoruz)
Bizler çözüm bulmak zorundayız.Ama bir takım çevreleri karşimiza alamamak ve onlardan oy alamamak kaygısıyla bir çok baro başkan adayı "bu yumuşak karın ağrısı meselesine"tarafsız kalmak istiyorlar

İşte itirazım buna !
Saygıdeğer arkadaş ve dostlarım,bu konuda herkes fikrini açıkça söylemeli.Ama biz ne yapıyoruz.ortamına göre."ben türbana kesinlikle karşiyim hiçbir yerde giyilemez" veya" türban bir özgürlük meselesidir bunun giyinmesini sonuna kadar savunuyorum" diye çifte standart kullnarak her iki ortamda bu beyanları kullanıyoruz.İşte bu YANLİŞ
hangisinin doğru olduğuna inanıyorsak ortam farkı gözetmeden onu savunmalıyız.Ben bu ikiyüzlüğüye karşiyimn.Ama kimse deşmek istemiyor.Ama her iki grupda bunun hazırlığını yapıyor vede eyleme dönüştürmeyi planlıyor.Ama her iki grupda bunu açık yüreklilikle değil kapalı kapılar arkasında konuşüp karara bağliyor.
Yasa ve yönetmenlik ne diyorsa onu uygulamalıyız AÇIK YÜREKLİLİKLE
Bence Yasa ve yönetmenlik hükümleri gereğince türbanla baro genel kuruluna katılmanın bir sakıncası yok görüşündeyim.
Mahkemeye türbanla giremeyen insanlar, yasa ve yönetmenlik gibi
mevzuat çerçevesinde biz avukatların en büyük organı olan genel kuruluna katılabilirler hiçbir engelleri yok
Bu başarıda Avukatlık Yönetmenliğini hazırlayan T.B.B yönetim kurulunundur.
Saygılarımla