Mesajı Okuyun
Old 08-08-2008, 13:28   #47
inci_hukuk

bende bu konu hakkında bir kaç sıkıntımı anlatmak istedim..vakıf üniversitesinde okuyorum...yakın doğudayım..insanlara bölümüm hukuk okulum kıbrıs yakın doğu dediğim zaman:aa sen özeldesin deyip hemen küçümsemeye başlıyorlar..bu da beni çok üzyüyor..ister özel olsu ister devlet...insan aklı ve zekasıyla yaşar ..bir çok devlet ünv ve özel ünv den mezun olan insanlar tanıyorum.nice ank huk dan mezun olupta bilgi birikimi olmayan ya da özelden mezun olup iş hayatında çok başarılı olan insanlar var.sonuç olarak hangi ünv olursa olsun verilen ders aynı okutulan konular aynı.önemli olan insanın kendini yetiştirip meslek adına her geçen gün daha iyi olmak için çalışmasıdır...ayrıca fakültede öğrenilenlerle avukatlık mesleği uygulamasında çok büyük farklılık olduğunu düşünüyorum düşünüyorum...ki öyle olmasaydı meslek eğitimi için stj eğitimi olmazdı..ayrıca bir şey daha belirtmek isterim bu durum sadece hukuk dalında değil öğretmenlik gibi bir çok meslek alanında da içinde geçerli olduğu kanısındayım..saygılar