Mesajı Okuyun
Old 18-12-2007, 08:37   #110
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av. Hatun Olguner
Saim Bey ;

Cinsel ayrımcılığa karşı olan ve bu yönü ile bence haklı da olan bir düşüncenin,cinsel kimliğini,yönelimlerini topluma ilan etmesi,özel hayatın gizliliğine aykırılık teşkil etmiyor mu,özel hayatın gizliliği hem bireyin korunmaya değer kişisel hakkı,hem de diğerlerinin, başkalarının cinsel hayatlarını ve ayrıntılarını bilmeme hakkını kapsar. Şahsen ben,birilerinin cinsel yaşamlarını ve tercihlerini öğrenmek istemem. Zaten özel hayatlarında kalmak koşulu ile hiç kimse insanlara eşcinsel ilşiki dahil özel hayatlarına müdahale etmemektedir,suç ta sayılmamaktadır. İlan etmeseler kimse bilmeyecektir. Eşcinsel oldukları için hukuka aykırı ayrımcılk ve muamele ile karşılaştıklarında onları koruyacak genel hükümler de mevcuttur.

İnsanlar cinsel eğilim ve kimlikleri ile değil sosyal değerleri ile topluma katılmalıdır.

Mahkeme,toplumsal duyarlılıkları ve yaşları itibariyle boşluk/arayış içinde olup etki altında kalabilecek gençleri bekleyen tehlikeleri,özel hayatın açıklanmasının diğer toplum bireylerinin haklarını ihlal ettiğini,kamu sağlığını gözeterek dernek oluşumunu onaylamadığında,yasak koyduğunda hukuka uygunluk düşünülebilecektir,ki mahkeme hukuka aykırılık amacında da olamaz,hukuku gerçekleştirme amacında bir bakışı ortaya koymuştur. Çocuklarınızın ziyaretçi olarak derneğe gittiğini öğrenseniz,tavrınız ne olurdu diye sorarken,mahkemenin kamuoyunun duyarlılıklarını,gençlere ilişkin kaygısını etken olarak kabul etmesinde haklılık olup olmadığını basit bir test ile anlayalım istemiştim.Sizin de,bu teste,çocuğumum gitmesini onaylamazdım ve engellerdim cevabı vereceğinizi tahmin ediyorum.

Hatun Hanım,

Sanıyorum siz olaya sıgara reklam yasağı penceresinden bakıyorsunuz.

Alıntı:
Sizin de,bu teste,çocuğumum gitmesini onaylamazdım ve engellerdim cevabı vereceğinizi tahmin ediyorum.

Elbetteki çocuğumun gitmesini istemem ve gitmemesi için uygar her yolu denerdim.Fakat takdir edersiniz ki bu soru farklı bir sorudur ve konunun ana başlığı ile ilgisizdir.