Mesajı Okuyun
Old 22-08-2007, 15:21   #34
hukukun-üstünlüğü

merhaba arkadaşlar. istanbul hukukta okuyorum.tarihiyle mezunlarıyla ve türk hukukuna yön veren olmasıyla bir ekoldür istanbul hukuk.ama bu demek değil ki sadece istanbul hukuk var, bence türkiye de özellikle ilerisi için olumlu adımlar atan fakültelerimiz var. istanbul ve ankara hukuka saygı duyarım onlar ekoldür. ancak iyi hukukçu olmak bireysel çabaya bakar araştırmacı bir ruha aradığını nerede bulabileceğini bilmeye bakar.ben inanıyorum ki her fakültemizde ilerisi için idealist hukukçular yetiştirmektedir.benim için istanbul hukukluda ankara hukukluda marmara hukuklusuda ve diğer tüm fakültelerimizde birdir.hiçkimse boşuna üstünlük taslamaya çalışmasın birbirine hukuk öss puanıyla öğrenilmez.hakimlik savcılığa ankaradan 750 kişi girmiş 150 si kazanmış ne oldu şimdi çoğunluğu kazanamamış istanbuldan 500 kişi girmiş 83 ü kazanmış ne oldu burdada çoğunluk kazanamamış.hakim-savcı her hukuk fakültesinden çıkar ve de çıkıyor yani boşuna üstünlük kavgasına tutuşmayalım.sadece istanbul ve ankara hukukun köklü yapısına tarihine saygı duyalım yoksa her fakülte iyi hukukçu yetiştirmeye muktedirdir çünkü herşey hukuk öğrencisinin idealiyle baglantılı.