Mesajı Okuyun
Old 10-07-2013, 15:30   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
benim eşime karşı açılmış 2 tane davam var. 1. nafakayı ödemediği için açmış olduğum,2. de şiddet ve tehditten dolayı.birisi aile mahkemesinde diğeride kamu davası olarak sulh cezada görülecek ama bunları aynı güne vermişler ve saatleri birisi 9:20 diğeri 09:25 ben 5 dakika arayla hangisine gidebilirim ki bunların tarihlerini yada saatleri değiştirme imkanım varmı? değiştirmek için mahkemeden ne kadar önce başvuruda bulunmam lazım? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Duruşma saatlerini değiştirme hakkınız bulunmamaktadır. Avukatlar böyle bir durumda, davalardan seçtikleri birine mazeret dilekçesi vererek "Duruşmanın aynı gün saat:11.00 e bırakılmasını, olmadığı takdirde bir başka güne ertelenmesini" talep edip, gireceği duruşmanın duruşma zaptını da dilekçesine ekleyip, 1 adet tebligat pulu da eklerler. Siz de böyle yapabilirsiniz.

Şiddet ve tehdit için sulh ceza mahkemesi doğru ama, nafakanın ödenmemesinden dolayı aile mahkemesinde dava açılmaz. Ya yanlış dava açtınız, ya da yanlış ifade ettiniz. Tüm bunlar da, hak kaybına uğramamak için bir avukattan profesyonel yardım almak zorunda olduğunuzu göstermektedir.