Mesajı Okuyun
Old 17-12-2007, 21:50   #107
Av. Hatun Olguner

Suat Bey ;

Bu dava ile ilgili nihai hüküm(AİHM aşaması sonuçlana kadar) ile karşılaşana kadar eşit değerde iki hukuki bakış açısı devam edecektir. Bildiğim kadarıyla bu davaya emsal olabilecek bir kesin hüküm henüz yok. Varsa aktarmanızı isterim. Ben olmadığını zannederek düşüncemi yansıtıyorum. Bağlayıcı kararlar var ise kabul tarzı da değişir tabii.
------------------------------------------------------

Saim Bey,

"Hukuku savunmak ayrı bir şey" derken,aslında,benim de paylaştığım takipsizlik kararını kaldıran ağır ceza mahkemesinin gerekçe ve dayanağı ile kamu düzeni telakkileri ve varılan sonucu da bu hukuk kavramı içinde düşünebilir miyiz?

Ayrıca bende ilk isim tutkusu değil,kültürümüzden gelen alışkanlığı var,çok konuştuk hatırlarsanız. Forum,sözlü ve akıcı bir konuşma,sohbet sırasında her sözün başında karşıdaki kişiye sayın diye hitapetmek te akıcılığa uymuyor gibime geliyor,konuşuyoruz çünkü,bu anlamda da bir gerekçem var.
-----------------------------------------------------

Gemici"nin genel olarak yazdıklarımı ve mesajlarımı anlamadığını,anlamak ta istemediğini,bazı arkadaşlarda gözlemlediğim,muhalefet tonu ekleme gayreti gördüğümü,ama bunun da tartışmayı renkli kıldığını,sakıncası olmadığını,tartışmaya damga vurmak gibi çok itici bir tarzdan uzak olduğumu,yalnızca düşünce ve bakışımı tutarlı ve inançlıca ortaya koyduğumu,bu tartışmalara ben yazdıktan sonra,özellikle benim karşı düşüncemde olanların katılarak tartışmayı çoğalttıklarını,bunun da psikolojik etkenli bir iletişim doğurduğunu,hoşuma da gittiğini,konuya ilginin böylece arttığını ve epey faydalı bir dosya ortaya çıktığını düşünüyorum.
----------------------------------------------------