Mesajı Okuyun
Old 03-04-2016, 00:01   #1
Konuk

Önemli Boşandıktan sonra aynı evimde yaşamaya devam etmek için ne yapmalıyım.. Ev evlilik içinde alınmıştı...

13 yıllık evliyim sorunlu geçen yılların ardından şu an geldiğimiz nokta ayrı odalarda yaşayan iki insan.. Konuşma, iletişim, sevgi, saygı kısacası evliliğe ait hiçbir şey kalmadı. Üstelik şiddet ve tehdit de başladı. Bir kaç defa 3 yaşındaki kızımın önünde boğazımı sıktı zor bıraktırdım. Sonrasında da öldüreceğini söyledi korktugum için ben de onu tehdit etmek zorunda kaldım, çünkü destek olabilecek kimsem olmadığını biliyor. Bir de nafaka vermek istemediği için asla boşanmayacağını söylüyor. Açıkcası artık her türlü hileyi yapabileceğini farkettim. Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim? Davayı benim açmam süreci nasıl etkiler? Boşandığımız zaman bulunduğumuz evde yaşamaya devam etmek istiyorum bunun için ne yapmalıyım? Ev eşimin adına kayıtlı tapuda, fakat evlilik içerinde edinilen bir ev.. Benim de ev üzerinde hakkım olması için yada benden habersiz satış yapmaması için tapuya aile konutu olarak kayıtlı olması gerekiyormuş bu doğru mu? Doğruysa eşimle başvurmam şart mı, kendim kayıt yaptırabilir miyim tapuya? Eşimin internet üzerinden gerçekleştirdiği ve benim de namusuma, sahsıma zararı olan eylemleri sadece anlatarak ve bu konuda bilgisi olanları şahit göstererek ispat etmiş olur muyum? Ve bu konuda manevi tazminat alabilmek için ayrı bir dava açmam gerekir mi? Cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum. Saygılar