Mesajı Okuyun
Old 28-07-2008, 14:13   #4
Av.A.Bilgili

Sayın Kocabaş.Cevabınız için öncelikle teşekkür ediyorum.

Şimdi öncelikle protokol gereğinin yerine getirilmesi için bir ihtarname mi çekmeliyim yoksa doğrudan dava mı açmalıyım?Dava protokolün iptali ve eski hale iade davası şeklinde mi?ya da bu taleple beraber terditli olarak daire bedelini de mi talep etmeliyim?
İsterseniz konuyu biraz daha detaylandırayım.2 ayrı dava var iki ayrı mahkemede.1.Asliye Hukuk Mahkemesi bu kararı veriyor.2.Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki davanın davacısı farklı.Ancak 2 davayı da kapsar şekilde bu protokol yapılmış.Yani 1 daire A'nın alacağı var 2 Daire B'nin alacağı var.Bu ikisi birleşerek davalı ile inşaat halindeki 4 dairenin tescili hususunda anlaşıyor.Eylül'de ikinci davanın davası var.Davalı bu dosyaya da aynı protokolü ibraz etti.Bu davada da aynı kararın çıkma ihtimaöli yüksek.Ben şöyle düşündüm.Protokolün iptali ve eski hale iade davası açayım duruşmadan önce.Duruşmada bu protokolün iptalinin dava konusu olduğunu ve bekletici mesele yapılmasını talep edeyim diyorum.Zira bu davadaki tedbirlerimiz pazarlık gücümüz açısından hayati önemde.Bu davayı kurtarmam lazım.Yeniden harçlar yeni bir dava uğraştırır bizi.Siz ne düşünüyorsunuz.Başka bir fikriniz var ise paylaşırsanız sevinirim.