Mesajı Okuyun
Old 15-02-2007, 11:47   #71
av_my

Sizlerin vesvelelerini saygıyla karşılıyorum.Ancak gözlemlediğim kadarıyla haykırışlarınız hep eleştiri boyutunda.Yani ortada hiçbir çözüm önerisi mevcut değil.Bu ülkede birileri gibi yıllardır hep muhalefette kalmış siyasetçiler gibi haraket ediliyor.Ben cmk uygulaması ile ilgili şunu belirtmek istiyorum.Zorunlu müdafilik müessesi ab uyum sürecinde getirilmiş bir müessesedir.Bunun alt yapısı kurulmadan gerekli kaynak aktarımı yapılmadan bu düzenleme tepeden inme getirilmiştir.Birileri tek başına iktidar olma vasfını kullanarak sanki arkasından kovalayan varmış gibi hemen bu düzenlemeyi getirdiler.Barolar birliği bu noktada ne yapabilir?Bir kaynak aktarımı olmadıktan sonra bunları kendisi nasıl haledebilir.Barolar birliğince gerekli girişimler yapılmasına rağmen bir sonuç alınamamakta.Eleştiri yapılabilecek en kolay şeydir.Madem böyle neden bu noktada hükümet yerine barolar birliği eleştirilmekte.Avukatlık yasa taslağı konusunda ise sizlere aynen katılıyorum.Avukatlık mesleğini ihya etmek yerine bu mesleği zedeleyici vasfı yüksek olan bir taslaktır.