Mesajı Okuyun
Old 12-12-2009, 20:48   #5
Doç. Dr. Özge Yücel

Alıntı:
Yazan Konuk
bilgileriniz için çok teşekkür ederim.ben anneyim evledımın başına kötü bişey gelmesini asla istemem.çocugumu kötülüklerden korumaya çalışıyorum ama bu olayı komşularımada anlattım onlar da eger mahkeme taşırsam direk çocugu babasına verirler dedi.kızımdan ayrılamam o benim herşeyim ben kızımı yaklaşık 9 yıldır babasız büyüttüm o benim dünyam bu evliligimide sırf yaşlı biriyle yaptım ki çocuguma zarar gelmesin diye ama yanıldım sanırım ben 29 yaşındayım eşim 63 asla böyle bi olay düşünmedim evlendim bize babalık yapar dedim kendisi emekli astsubay bilgili kültürlü neyin ne oldugunu bilen bir insandı evliligimin 2 günü kızıma bagırmaları başladı ses çıkartmadım ama bu şakalaşma dedigi olay beni çok ürküttü geceleri uyumadım çocugu okula götürüp uyuyordum.kızım 3 kere intihara teşebbüs etti 1 boynunda iple abimin eşi yakaladı 2 defada banyo küvetinde yakaladım neden diye sordugumda siz hep benim yüzümden kavga ediyorsunuz ben olmazsam sen bu kadar acıyı çekmezsin deyip aglıyordu gerçektende o gün yine eşim kızımın karşısında eşortmanının içine elini sokmuş cinsel organıyla oynuyordu kızım yanıma geldi neden x amca böyle yapıyor dedi şaşırdım içeri girdim gerçektende cinsel organını tutuyordu o gün kavga ettik akşamıda kızım intahara teşebbüs etti.okula gittim ögretmeniyle müdür yardımcısıyla görüştüm kızıma bize anlat dediler anlatmadı utanıyorsan eger ya resimle yada bize bi mektup yaz dediler.yazmadı sadece bilg. kendini asan bir kız çocugu çizip gözyaşları yapıyor altınada kaderim benim yazısı yazıyor.kızımla çok konuştum ama başarılı olamadım halen herşeyden kendisini suçlu tutuyor suçluluk duygusu var.şimdi eşim evden uzaklaştırma aldı biz kızımla o kadar iyiyiz.kavga yok gürültü yok sadece anne ya gelir bizi öldürürse okuldan eve gelince dolapların içine bakıyor acaba gelip saklandı bizi öldürecek mi diye bizi dışarı atarsa nerde kalacagız anne ben okuldan ayrılırmıyım ben işe gireyim diye sorular soruyor sadece ama en yakın zamanda eger kızımı babasına vermeyeceklerse derhal ilgili yerlere hastaneye götürecegim saygılarımla

Sayın Katılımcı,

Kızınızın yaşaması, fiziksel, ruhsal, zihinsel sağlığı her şeyden daha önemlidir, pazarlık konusu olamaz. Çocuğun cinsel istismarı ağır bir suçtur ve buna karşı yeterli önlemleri almamak da velayetin kötüye kullanılmasından başka bir şey değildir. Siz, çocuğunuzu bu ortamda tutarak iki kez intihar girişiminde bulunmasına yol açarak kendinizi de çocuğunuzu da büyük bir tehlikeye atıyorsunuz. Bir kişi bu durumu ihbar ettiğinde babası dava açmasa bile velayet sizden alınabilir, çocuk anne ya da babanın eşyası değildir. Çocuk nerede sağlıklı olabilecekse orada yaşamalıdır, anne babalar da kendi istekleriyle değil çocuklarının sağlığını her şeyden önde tutarak kararlarını vermelidir. Babasına vermezlerse hastaneye ve ilgili yerlere götürmeye razıyım demeniz çocuk odaklı bir karar değildir, kendi isteklerinizi önde tutan bir yaklaşımdır. Bu yaklaşımı terk etmemeniz durumunda sizin de sorumluluk altına gireceğinizi önemle hatırlatmak isterim.