Mesajı Okuyun
Old 31-01-2017, 23:57   #1
Konuk

Varsayılan Boşanma sonucunda eşin hesabında olan ancak %90ı bana ait para

Merhaba,eşim de ben de öğretmeniz ve kayınvalidemlere 2 saat uzaklıkta bir yerde görev yapıyoruz.Eşim sürekli kayınvalidelerin yanına tayin isteyeceği ve onların üst katında bizim için yeterli olmayan ve tadilatı için yeni bir ev parası harcaması gereken harabe eve taşınacağımızı söylüyor ve benim istemem neticesinde bana psikolojik ve fiziksel şiddet uyguluyor ancak şimdiye kadar darp raporu alamadım en yakın hastane 100 km uzaklıkta.Düğünde neredeyse %95ini benim arabalarımın taktığı paralar ve ortak birikimimizi benim onayım olmadan oraya harcayacağını söylüyor.Bu netice de bende boşanmak istiyorum.Ailesi ve kendisi sürekli beni diğer insanlardan soyutlayıp kendilerine muhtaç etmeye çalışıyorlar.Hayatım sadece iş ev ve kayınvalidemler arasında geçiyor.Bu durumda 11 aylık erkek bebeğimin velayeti,eşimin banka hesabındaki tamamının kendime ait olduğunu düğün kasedi ile kanıtlayabileceğim para ve 2 yıldır ortak birikimimiz olan paranın durumu ne olur?Oğlum için herhangi bir maddi yardım talep edebilirmiyim bunun miktarı ne kadar olur?Farklı şehirlerde yaşamamız durumunda çocuğun babası ile görüşmesi hususunda nasıl karar verilir?