Mesajı Okuyun
Old 18-06-2007, 00:05   #23
gunay.cvl

Sayın arkadaşlarım kendi aramızda gereksiz tartışıyoruz.
Bence olmaması gereken HERHANGİ BİR AYIRIMdır.
Ama, örnek bina olarak gösterilen Bakırköy Adliyesindeki bina; gerek girişindeki uygulama, gerek epey kişinin girdiği kalemlerin bulunduğu odaların özel olarak kullanılan birçok odadan küçük oluşu,önceliğin sağlıklı hizmet vermek değil de gösteriş amaçlı olduğunu net bir şekilde anlatıyor.Bence yapılması gereken protokol kapısı olarak kullanılan kapının tüm vatandaşlara açık olması, güvenliğini düşünenlerin yan kapıdan girmesidir.Çünkü, gelen vatandaşın o heybetli kapıdan girerken gerçekten ADLİYE SARAYIna girdiğini hissetmesi gereklidir.İkinci sınıf insan yerine konulduğunu değil!
Geçenlerde o kapının karşısına mermer zemine oturdum.Ne kadar ıssız olduğunu,maalesef ülkemizin gelişmekte olan ülkeler sınıfında bile değil de az gelişmiş üçüncü dünya ülkeleri arasında olduğunu üzülerek düşündüm.Kime neyi ispatlamaya çalışıyoruz ki.Bu gösteriş kime karşı yapılıyor?
Bırakın kendimizi insanımızdan üstün görmeyi. Sayın Baro Yöneticilerinden öncelikle bu konuya el atmalarını bir üyeniz olarak talep ediyorum. BİLİRİZ Kİ Adalet Sarayı Adalet dağıtılan yerdir.Mahkemeler önünde herkesin eşit olması gerekir.Ve EŞİTLİK bunu sağlaması gerekenler eliyle daha kapı önünde çiğnenmektedir.Burada önemle üzerinde durulması gereken öncelikle avukat -savcı ayırımı değil, MÜCADELE EDİLMESİ GEREKEN BU ZİHNİYETTİR.
Lütfen! Bu konuda Baromuzda üzerine düşen görevi yapmalıdır.
Arkadaşlar öncelikle eşit şekilde içeriye girelim.Daha sonra avukat-savcı tartışmasını yaparız nasılsa!