Mesajı Okuyun
Old 13-08-2009, 13:42   #1
Konuk

Rahatsiz İşyerinde yaşadığım sıkıntı

Merhaba,
ben 28 yaşındayım 3 yıldır finans sektöründe özel bir şirkette çalışıyorum.eskiden aynı şirkette olduğum şimdi yeni kararla farklı bi şirket olan kardeş kuruluşumuzda çalışan bir arkadaşımın 1 yıl önce bana duygularını açmış ve aramızda duygusal bi ilişki başlamıştı, dıaşrda buluşamalarından ve etraftan aldığım bilgiyle başka bi sevgilisinin oduğunu öğrendim.sonrasında defalarca uyarmama rağmen beni bırakmadı evimde, işyerimde sürekli tacizlerine devam etti, herseferinde ilişkisinin bittiğini söyleyip ağlayarak geldi bende duygusal hislerimden dolayı inanıyordum.sürekli aynı döngüyle 1 yıl geçti kendisi son olarak bana eski kız arakdaşım peşimi bırakmıyo bizi ayır elinden geleni yap yoksa intihar edicem gibi sms ler göndermeye başladı, kızın onu tehdit eden baskıyla evliliğe zorlayan maillerini bana göndedi. bende kızı arayarak ve maille kendisinin aldatıldığını bu insanın onu istemediğini anlatmaya çalıştım.o günden sonra kız ve çocuk beni arayarak küfür ve tehdit ettiler bu tehditlerden sonra kendilerini savcılığa verdim. savcılığa verdikten sonra kanıt bırakmamak için aramayı ve yazmayı kestiler ancak aynı yerde çalıştığım için bu şahıs beni her gördüğü yerde sıkıltırıp tehditlerine devam ediyor. bu olaylardan 3 hafta sonra evlendiler, evliliğinden 4 gün öncesine kadar bu şahıs beni sevdiğini ama mecburen evlenmek zorunda olduğunu söyledi ben tersleyip kızınca anında yön değiştirip hakaret ve tehditlerine başlıyor. birkaç gün sonra işe tekrar dönecek fakat aynı ortamda nasıl çalışacağımızla ilgili bir fikrim yok. Kendi müdürüm ve onun müdürüne konuyu açtım onunlada konuşmamız gerekiyor dediler fakat henüz bir gelişme olmadı. bu durumdan dolayı (şirket mailiyle yazışmalar vs.) benim başım derde girermi veya şirket işime son verebilirmi? ayrıca bu şahıstan şikayetçi olmam ve bundan sonrada huzur veremeyeceğini bilmem onun işten çıkarılması için yeterlimidir?

Ayrıca bu şahız bundan yıllar önce burda çalışan başka bir bayanada aynı baskıyı uygulayıp hayatını mahvetmiş o işten çıktıktan sonra bana yönelmiş bunu yeni öğrendim ve bunuda ispatlayabilirim.