Mesajı Okuyun
Old 02-09-2010, 23:28   #17
tüze

Adliye stajı konusunda son mesajlar epey zaman önce atılmış sanırım; ama stajım yeni başladığı için bahsedilen bu sorunlarla henüz karşılaşabildim. Bazı sıkıntılarımı dile getirmek istiyorum; yardımcı olabilirseniz sevinirim. Stajımın ilk bölümü savcı yanında başladı. Tabii ki de beklediğim gibi bir ortamla karşılaşamadım. Savcılar çok yoğun ve haftanın sadece 1-2 günü gelip kendimi göstermemin yeterli olacağı söylendi. Bu zamana kadar avukat olamayacağım konusu daha iki kelime etmediğim insanlar tarafından bile çok sık dile getirildiği için çok fazla şevkim kırıldı; bu yüzden de fazla girişken olamıyorum. Dolayısıyla, aslında bir stajyer olarak daha fazlasını talep edebilecekken imza atıp dönmekle yetiniyorum; zira stajyerle ilgilenmek konusundaki isteksizlikleri de her hallerinden belli oluyor. Bir de savcı bey bazen bir kaç soruşturma dosyası hakkında bilgi veriyor hepsi bu. Adliyeye de kısa olmayan bir mesafeden gidip geliyorum ve haliyle 1-2 saatliğine gitmek istemiyorum. Ayrıca gerçekten bir şeyler öğrenmek istiyorum; hatta haftanın hergünü gelebileceğimi de ısrarla söyledim ama pek etkili olmadı. Anladım ki gerçekten ne öğrenirsem kendim öğreneceğim! Bu konuda kimin peşinden koşturmalıyım ve tabir yerindeyse kimleri bunaltarak işe yarar bir şeyler öğrenmeliyim? Öncelikle özgüven sorunumu halletmem gerektiğinin farkındayım; ama yine de adliyede yapabileceğim işler ile ilgili bana bilgi verirseniz çok sevineceğim.