Mesajı Okuyun
Old 06-06-2018, 07:18   #1
Konuk

Varsayılan Sir raporu ve babayla gorusulmemesi

Merhaba
Bosanma davasi suren esimle farkli illerde yasiyoruz. 7 yasindaki kizimin gecici velayeti bende. Ancak mahkeme sir raporu alinmasi icin bulundugum ildeki mahkemeye talimat gondermis ve rapor icin gorevliler geldiler. Kizim ben annemide seviyorum ama babamla birlikte yasamak istiyorum dedi. Gayri resmi birlikte oldugum kisi iledr gorustuler ve oda vrlayeti benim almami destekledigini ve kizimizi kendi cocugu gibi gordugunu ve davrandigini soyledi.Pedagog raporunda her ne kadar kucuk babasi ile birlikte yasamak istese de vrlayetin anneye verilmesi uygundur seklinde rapor duzenlemis.gercek baba farkli ilde yqsiyor ve onunla gorusulmedi. Bu durumda kizimin babam ile yasiyorum seklindeki beyanimi dikkate alinir mahkemede yoksa rapordaki gorusmu onemlidir. Gercek baba benimle gorusulmedi bu sekilde gorus belirtilemez diye mahkemeye dilekce vermis.
Sizndegerli avukatlatimizin bu konudaki gorusu nedir?
Velayeti kaybetmek istemiyorum. Raporda su sekilde yaziyor. Dava konusu kucuk her ne kadar babasi ile birlikte yasamak istese de yilda iki kez gordugu babasinin yaninda kaldigi surede daha yogun ilgi ve akilda kalici etkinlikler dolayisi ile boyle dusundugu, yasi ve gelisim ozellikleri dolayisi ile bu donemde velayet konusunda saglikli ve gercekti degerlendirmelerde bulunamayacagi degerlendirilmistir.

Cocuk 2 sinifa gitmektedir. Yakin zamanda da kopek isirdigi icin savciliga babasi tarafindan sikayet edilmis ve cumhuriyet savciligi benim bu konuda kusurlu oldugum konusunda karar verdi.

Arz ederim.