Mesajı Okuyun
Old 10-07-2013, 16:04   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
5 yaşında oğlum var, velayeti bana verildi. Görüş günlerinde, oğlumuzu almak istediği sürece, hiç sorun yaşanmadan babasına teslim ettim. Telefonla istediği zaman konuşturdum. Şimdi ise ilk defa 20 gün yaz tatili süresince babasında. Babası, babaannesinin evine bırakmış, kendisi işe gidiyor. Oğlumuzu okuluna da göndermiyorlar.
Oğlumla en son telefonda konuştuğumda sesi çok durgun geliyordu, 'Beni niye aramıyorsun anne?' diye sordu.
Beni aramasına izin vermiyorlar veya da oğlumu kandırarak başka bir numara arayarak, annen telefonlarımızı açmıyor diyorlar.
Benim de telefonlarımı açmıyorlar, oğlumun sesini duymak istediğime dair mesaj gonderiyorum. Görüştürmeyeceğini yazıyor babası.
Babası ile iletişim kurmasının oğlumun psikolojisi açısından önemli olduğuna inanan bir anneyim. Ancak 20 günlük görüş gününün çok uzun olduğu düşüncesindeyim.
Psikolojik gelişimi için verilen bu sürenin, oğlumun psikolojisini kötü etkilediğini nasıl kanıtlayabilirim?
20 gün babasının yasalar önünde alma hakkı var, ancak benim en azından telefonla sesini duyma hakkım yok mu? 20 gün babası alacak, annesi de hiç iletişim kuramayacak mı yasalar önünde?
Boşanma avukatım yapılacak birşey olmadığını söyleyerek ne yazık ki kestirip attı.
Oğlumun sesini duymanın bir yolu varsa, lütfen beni bilgilendirin. Bir anne olarak içim acıyor.

Bir mahkeme kararında yazılı hükümler, o mahkemece veya başka mahkeme tarafından değiştirilmediği/kaldırılmadığı müddetçe aynen geçerlidir. Ancak çocuğun psikolojisindeki değişimler doktor marifetiyle tespit edilirse, "kişisel ilişkinin" yeniden düzenlenmesi veya kaldırılması talep edilebilir.