Konu: acil durum
Mesajı Okuyun
Old 07-01-2012, 13:45   #2
Mesut ÇETİN

Sayın KONUK,

Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.
Bahsettiğiniz konuda tedavi rakamları için özel hastaneden yapılan işlemler için ayrıntılı bilgi isteyebilirsiniz.Ne gibi tedavi yapmışlar,buna karşılık ne ücret taleb ettikleri konusunda yazılı belge isteyebilirsiniz.
112 acil servis aracılığı ile gitmiş olmanız işinizi belki biraz kolaylaştırabilir.
Başbakanlığın bu konularda 2011 yılı içinde çıkarmış olduğu bir genelge var.Özel hastaneler SGK ile sözleşmesi olsun ya da olmasın acil gelen hastaya bakmaya,herhangi bir ücret talep etmeyecekleri konusunda açıklamalar var.
Özel hastanelerin SGK ile anlaşması olanlar hastadan ancak o rahatsızlık için SGK'ya fatura ettikleri bedelin ençok yüzde 30 veya 50si oranında ek ücret isteyebilirler.Bununda belgesini vermek zorundalar.

Yalnız siz özel hastanede zorunlu olarak ne gibi belgelere imza attınız veya atmanıdız belirtmemişiniz.

Ayrıca randevusuz muayene hizmetleri adı altında alınan ücret ile ilgili hastahane yönetimi ile görüşmelr yapabilir,sonuç alınamaz ise bu konuda uzman bir sağlık hukukcusuna başvurarak yardım alabilirsiniz..
Ayrıca Sağlık Bakanlığının 184 numaralı hattını da arayarak şikayetinizi yapabilirsiniz..
Ben size başbakanlık genelgesi ile ilgil haberin linkini ekte yazıyorum.

http://www.usakhabermerkezi.com/sagl...ne-yapmali.htm

Tekrar acil şifa dileklerimi iletiyorum.
Saygılarımla.
Ecz.Mesut ÇETİN