Mesajı Okuyun
Old 05-10-2011, 15:58   #6
Av.PUDY

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
Sayın Burcu KAZANAN;

Bence de deliliniz var. Müvekkilinizin şiddet gördüğüne aile mensuplarından başka tanıklık edecek kimse olmayabilir ancak müvekkilinizle birlikte 20 yıldır şiddet gören çocukları mahkemede tanıklık yapabilecek yaşta olduklarına göre, kendilerini tanık olarak dinletmenizde sakınca bulunmuyor.

Sayın Aybüke KAĞAN'ın ifadelerine genel olarak katılıyorum ancak yaşları 18'i geride bırakmış olduğu yazdıklarınızdan anlaşılan ortak çocuklar için pedagog ve psikologdan ve dahi rapordan bahsetmek takdir edersiniz ki mümkün olmayacaktır.

"Beyan dilekçesi" konusunda neden endişe duyduğunuzu anlayamadım. Dava dilekçesinde genel itibariyle tüm hususlara değinilmiş olduğunu kabul edersek, sanırım davalı tarafın ve/veya tanıklarının mahkemedeki beyanlarına karşı bir dilekçe vereceğiniz anlamını çıkarıyorum. Öncelikle bu noktayı açıklığa kavuşturursanız daha sağlıklı yönlendirme imkanı olabilecektir.

Saygılarımla..

Yanıtınız için teşekkürler; ben yanlış ifade etmişim kusura bakmayın çocuklardan biri 18 yaş üstü biri 18 yaş altı yani biri için talimatla dinlenmesini talep edicem kaldıki bir celseye girdik henüz o duruşmada davalı avukatı davayı uzatmak amaçlı olarak pedagog ve uzman eşliğinde dinlenmesini talep etti ben sadece talimatla dinlenmelerini talep edicem.. Sanırım şimdi oldu Davalılarda tanık dinletmediler delillerini sunmadılar dediğim gibi bir celse geçti henüz davalı taraf beyan dilekçesini vermiş bizde cevaba cevap dilekçesini vericez..