Mesajı Okuyun
Old 31-10-2009, 13:33   #1
Konuk

Varsayılan Ailem ve eşim tarafından psikolojik şiddet görüyorum, boşanmak istiyorum.

ben 2.5yıllık evliyim.baştan beri sağlıklı olmayan bir evliliğe duygusal bir şekilde ,ikna oldum ve evlendim.psikolojik şiddet görüyorum.zamanla duyduğum sevgiden eser kalmadı.annem,bu evlilkte etken olduğu için bana sahip çıktı ancak sonrsında boşanmamıza şiddetle karşı çıktı.cinselliğimizin bile ailece tartışıldığı,karışıldığı bi evlilik yaşıyorum.annem,babam bi yandan eşim bi yandan kırıcı davranışlara maruz kalıyorum.psikiyatra gittik eşimle.3ay ayrı kalmamızı ve uyumsuz bir çift olduğumuzu,sevgimizi gözden geçirmemizi söyledi.annem babam yüzünden ve eşim istemediği için uygulayamadık.psikiyatri tanımayız dediler.kesinlikle ayrılmak istiyorum.üniversite son sınıf öğrencisiyim.ve evlatlık olduğum için hem gönül borcumdan ailemden çekiniyorum.eşimde annemin sütoğlu olduğu için tutuluyor.abimler beni destekliyor,fakat eşim davayı açsın diye bekliyorlar ama bu eşimin yapacağı birşey değil.cinsel saldırılara maruz kalıyordum önceden.şimdi de gönüllü olmadığım için eşim ve annem tarafından hakarete uğruyorum.yaşama enerjim son safhada.toplum kaygısıyla harcanıyorum resmen.karı koca ilişkimizde bilinmeyen yok herkesçe.benim durumumda olanlara nasıl yardımlar sunabiliyorsunuz?ailemi bu evliliğin sağlıksız olduğuna nasıl ikna edebilirim daha başka?yapabileceklerim neler?dava açma işlemleri nasıl işliyor?Başa çıkabileceğim ücretlerde mi?