Mesajı Okuyun
Old 08-09-2008, 22:31   #54
Av.Kemal

Alıntı:
Yazan sailor1981
meslektaşım benım dosyam ıcra daıresınce resen ITM ye yollnadı ıcra muduru 96-97 uyguladı bakalım ITM ne karar verecek...heyecanla beklıyoruz..
Sn.meslektaşım, ITM kararı ne oldu acaba?
şu an ,borçlunun bir banka şubesinde '' mevduat hesaplarının bulunduğu ,ancak .............YTL kredi borcu nedeniyle bankaya rehinli olduğu, bu nedenle borçlunun mevduat hesaplarına haciz uygulanamadığı '' şeklinde , 3.şahıs bankanın cevabı ile karşı karşıyayım. ben banka şubesine 89/1 haciz ihbarı gönderdim.( şubenin cevabi yazısında mevduattaki miktar bildirilmemiş,ancak para bulunduğu belli)
acil yardım bekliyorum.cevap verecek arkadaşlara teşekkürlerimi iletirim.
( banka şubesinin cevabı şöyledir: ''.... ilgi yazıız gereği şubemiz kayıtları incelenmiş olup, yazınızda ismi geçen ............A.Ş. ile bankamız arasında imzalanan kredi sözleşmesi gereği ilgilinin bankamızdan kullanmış olduğu krediye karşılık (6.8.2008 tarihi itibariyle kredi borcu 100.000,00 YTL) nezdimizdeki mevzuat,hak ve alacağının bankamıza rehinli olması nedeniyle üzerine haciz tatbik edilememiştir. '' şeklinde icra dosyasına cevap verilmiştir.

Sn.mntopcu,
biraz önce konuyu Talih Uyar'dan inceledim.şimdi bankaya İİK 89/4 e göre tazminat davası açmam gerekiyor,(takibin yapıldığı yer İTM de) bu davada miktar belirtilecek herhalde. fakat bankanın cevabında mevduatta nekadar mevcut olduğu bildirilmemiş.
müzekkere ile haciz tarihi itibariyle miktarı ve hesap hareketlerini banka Şb.nden istemelimiyim
sizin yazılarınızı da okumuş durumdayım,sizin yolunuz genel haciz yolu ile olmuş, ne dersiniz bu konuda,
sevgi ve saygılar