Mesajı Okuyun
Old 17-03-2015, 17:08   #11
KAR

Alıntı:
Yazan Gemici

4. 'Kelimeler ve Anlam' başlığı altında bir başlık atıp tartışmaya sunmak bence çok yararlı bir katkı.
5. Buna rağmen Sizin tartışmaya katkınız diğer katılımcıların mesajlarını sorgulamaktan öteye gitmemiş şimdiye kadar. 'tartışmaya hazırım' diyorsunuz ama şimdiye kadarki katkınız, belirttiğim gibi sadece soru sormak.
6. Evrime inanıyır musunuz? Yoksa böyle bir şeyin olduğunu kesin biliyor musunuz? türünden 'ironik' sorularınızdan 'Evrim Teorisi' ile barışık olmadığınız sonucunu çıkarıyorum. Bu benim sizin yazdıklarınızdan, özellikle alıntıladığım ironik sorularınızdan çıkardığım sonuç. Çıkardığım sonuç doğru mu değil mi bilemiyeceğim.

Herşeye rağmen, düşüncelerinize saygım var, düşüncelerinize katılsam da katılmasam da. Yeter ki 'tartışmaya hazırım' demekle THS katılımcıları ile paylaşmaya hazır olduğunuzu belirttiğiniz düşüncelerinizi paylaşın.

Saygılarımla
Sayın Gemici, samimi ve yapıcı bir yazı teşekkür ederim.
Bu başlığı açmaktaki amacım dil felsefesi üzerinden kanaatlerimi sunmaktır. Bunu peyder pey yapmayı düşünüyorum.
Yazdıklarınızdan alıntıladığım kısımla ilgili ise, kendi çapımda felsefe okumalarımın ben denize kazandırdığı birşey varsa o da hakikate ulaşmanın en meşakkatli şeylerden biri olduğu kanaatidir. Sokrates: sorgulanmayan hayat yaşamaya değmez, der. Bana göre sorgulanamayacak hiçbir şey olamaz. Bu sebeple, inançlarımla, tüm bildiklerimle, tüm hukuklarla, tüm filozaflarla, herkesle, dolayısıyla sizinle ve pek tabi evrim teorisiyle de problemim var. Problemden kastettiğim, her şeyle ilgili kesin kabul içermeyen, hakaret içermeyen, bazen sert eleştiri ve sorgulama içeren, zaman zaman ironik bir tavırla fikri planda hesaplaşmak.
Amaç, hakikate ulaşmak.
Saygılar...