Mesajı Okuyun
Old 26-06-2012, 16:15   #4
Av.Nevra Öksüz

Alıntı:
Yazan avukat48
İhtar göndermiştim meslektaşım ama şirket adresini değiştirmiş (adres değişikliğini bildirmedi) bu nedenle ihtarımız tebliğ edilemedi. Yeni adresini öğrenip tekrar öğrendiğimiz adrese ihtar mı gönderelim yoksa icra takibi mi başlatayım. Kusura bakmayın meslektaşım daha yeni avukatım o yüzden tecrübesizim.
Estağfirullah...

Anladığım kadarıyla taraflar arasındaki akdi ilişki devam ediyor ve amaç da sadece bu bedeli ödetip devam etmek?

Taraflar arasındaki sözleşmede "işsahibine, adresini değiştirmesi halinde yükleniciye (karşı tarafa) yeni adresini bildirmesi yükümü getirilip; yeni adresini bildirmediği takdirde sözleşmede bildirdiği adresine yapılan tebligatların geçerli kabul edileceğine" dair anlaşma varsa; sözleşmede bildirdiği adresine gönderdiğiniz ihtarnameniz geçerli olarak sonuçlarını doğurur. Aksi takdirde ihtarnameden beklediğiniz sonucu elde edebilmek için işsahibinin ihtarnameyi tebellüğünü sağlamanız gerekir.

İhtarnameyi göndermeniz iki bakımdan önem arz eder: 1. si, icra takibi başlatılmadan ve/veya dava açılmadan taraflar arasındaki nizayı giderebilirsiniz; ki akdi ilişki devam ederken bu, taraflarca arzu edilen şeydir+benim, avukatlıkta yoğurt yeme şeklime de uygun olandır. 2. si, işsahibini temerrüde düşürmeniz imkanı verir.

P.S: Tekrar belirtmek isterim ki; sözleşmeyi kül halinde değerlendirip bu çerçevede hareket ediniz.

Saygılar...