Mesajı Okuyun
Old 29-09-2016, 13:25   #2
Admin

Aslında tez konunuzu seçerken ileride kendinizi nerede görmek istediğinizi de dikkat etmek gerek diye düşünüyorum. Örneğin ticaret mahkemesi hakimi olmayı düşünürseniz ticaret hukukuyla ilgili bir tez konusu mutlaka ki size bu konuda bir avantaj sağlayacaktır. İstinaf veya Yargıtay hakimi olmayı arz ederseniz Tüketici hukukuyla ilgili bir uzmanlaşmanın bu konuda diğer alanlara göre üst mahkemelere geçişi hızlandırabileceğini düşünüyorum. Sadece konu yönünden öneri isterseniz ise bence elektronik imzanın hukuki niteliği veya HMK açısından önemi, elektronik işlemlerin muhakeme hukuku açısından delil değeri veya BK yönünden hukuki sınıflandırılması, elektronik ticaretin hukuki alt yapısı gelecekte uzmanlık gerektirecek alanlar olabilir diye düşünüyorum. Bu konular çok çabuk geliştiği ve değiştiği için çok kalıcı konular değil öte yandan. O yüzden bu konuları seçerseniz yazdığınız tez 5-10 yıl sonra tamamen atıl olacaktır. Bu bağlamda genel yönleriyle BK veya TTK konulu tezler elbette daha kalıcı. Söylediğim şeyler muhtemelen sizin de zaten bildiğiniz şeyler ancak bilmediğiniz başka ne söyleyebilirim onu da ben bilemedim.