Mesajı Okuyun
Old 03-08-2011, 17:21   #30
Nalezapon

Arkadaşlar ben de bir soru sormak istiyorum. Bu yaz mezun oldum ve avukatlık stajımı başlattım. Babamın aracılığıyla birkaç avukat ile görüşmem oldu ve yakın bir zamanda onlarla görüşüp master yapabileceğim yerler, araştıracağız. Onlarla görüşmem de ABD'nin en faydalısı olacağını belirtiyorlardı. Ben, bu görüştüğüm insanlar gibi hep şirket avukatı olmak istiyorum. Onların da bana önerdiği enerji hukuku, sözleşme hukuku gibi dallarda eğitim almam oldu. İkinci görüşmeyi dediğim gibi yakın zamanda yapacağım. Fakat, benim de merak ettiğim şeyler var. Burada da eminim yurtdışında yüksek lisans yapan vardır. Sanırım, TOEFL ABD'de de istenen şeylerden biri. Ben bunun için yurtdışında dil kursuna gitmeyi düşünüyorum. Onun ardından da sözüne ettiğim programlardan birine başlamayı düşünüyorum. İngilizce seviyem çok iyi değil ama geliştirebileceğimi de inanıyorum. Yine de kuşkularım var. Böyle bir işe kalkışmam beni çok zorlar mı? Yani, bazen ya yapamazsam diye düşünüyorum. Bir de bahsettiğim enerji hukuku dalını bana görüştüğüm bu iki avukat şiddetle önerdi. Ancak o dönem onlara sormayı unutmuştum. Şimdi sizlere sorayım. Bu gibi dallarda eğitim almak yüksek lisansa mı giriyor? Yoksa sertifaka almak gibi bir şey mi? Böyle bir ayrım var mı? Ayrıca tez hazırlamak ve sunum yapmak gibi şeyler bugün gözüme çok korkutucu geliyor. Hele yarım yamalak bildiğim bir dilde bunları yapabileceğim konusunda bazen güvensizlik yaşıyorum. Beni biraz aydınlatabilirseniz sevinirim. Eğer bilgileri olanlar varsa bana özel mesaj yoluyla da ulaşırlarsa memnun olurum.