Mesajı Okuyun
Old 23-02-2008, 02:24   #18
BOZDOGAN

Merhaba Arkadaşlar.

Birkaç gündür Amerika'da yüksek lisans eğitimi hakkında araştırmalar yapıyorum. Kısmetse gideceğim. Ancak kafamda bazı soru işaretleri var. Sırf Etiket için yapmak istemiyorum bunu. Eminim yurtdışında Yüksek Lisans yapmış arkadaşlarımız beni aydınlatır.

kafama takılan noktalar şunlar

1) Amerika'da Üniversitelerin sıralama sistemi var. Ve çok önemliymiş bu sıralama işi. İlk 20 üniversite kabul görür durumda diyorlar. Amerika'da kalmayacak biri için de bu durum önemli mi? Çünkü orda kalmayı düşünmüyorum.

2)Birçok Üniversite'nin yüksek lisans programı var Amerika'da ama biliyoruz ki sistem farkı var. Boşuboşuna okumak istemiyorum. Bu yüzden yaptığım araştırmalarda hem benim aklıma yatan hem de istediğim Pasifik üniversitesi McGeorge Avrupa Hkuku programı var. 6 Ay Sacramento'da 6 Ay Salzburg'da. Ama Adını andığım okul 100. sırada Amerika'da. Aynı böyle bir program yani 6 ay Avrupa 6 Ay Amerika başka bir üniversitede var mı? ben llmguide da bulamadım sadece Pasifik Üniv var.
3)İnglizce'yi 7 yıl Anadolu Lisesinde okudum ama kopmadım. Ancak eminim ki yetersizim. Amerika'da dil kursuna gitmem gerekecek. Gidilen her üniverisitenin benim gibi yabancı öğrenciler için dil kursları var mı?

4)Daha önce yüksek lisans yapmış arkadaşlar varsa acaba hangi alanda yaptı?

Bu konularda bilgili arkadaşlarımız bana özel mesaj yoluyla ulaşırsa çok sevinirim. Saygılarımla.