Mesajı Okuyun
Old 18-04-2002, 18:21   #16
rezay

sayın tartışmacılar;
bende ilk yazımda zaten mahkemelerin yükünü hafifletmek adına sayın Tikici'nin kafasında olan düşüncesinin kendi düşüncelerime göre olmayacağını söylemiştim.
daha sonrada hukukun toplumla özdeşleştiği düşüncesi ile ve Türkiye'deki tartışmaları düşünerek imamlarında böyle bir hak isteyeceğini belirtmiştim sayın Tikici' nedense çok kızdı oysa bu söylediğim sadece bir örnekti Sayın Tikici'yi şeriati savunmakla itham etmemiştim. muhtar örneğide arkadan geldi konuyu hukuk çerçevesi içinde tartışmaya çalışırken toplumun da yapısını ortaya koymaya çalışıyorumdum ve kendi fikirlerimi söylüyorum buna daha çok örnekte verebiliriz gemilerde kaptanlarda evlendirme işlemini yapıyor .....

Sayın Tikici'den böyle bir tepki de beklemiyordum bundan sonra kendisine yanıt vermemeye çalışacağım.

eğer davaların daha erken bitmesi ve mahkemelerin yükünün azaltılması konusunu tartışacaksak, ben daha önce HMUK nun yeterince uygulanmadığı ve bu yasanın uygulanması için neler yapılabilir diye bir konu açmıştım ama pek ilgi görmedi. bu konuyu orda tartışmalıyız.
saygılar
av. rezzan aydınoğlu