Mesajı Okuyun
Old 29-08-2009, 11:27   #645
yildirim_66

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Sayın Yıldırım,

Daha önce de bahsettiğim üzere, özel bir üniversiteden sınava 2 kişi girsin biri kazansın oransal başarı %50 olsun. Her zaman için hakimlik savcılık sınavlarında en başarılı fakülte Ankara Hukuk denir, neye göredir? Siz benim ne demek istediğimi anlamamışsınız, benim Selçuk Hukukta okumam ile Selçuk Hukukun ikinci olması farklı şeyler, başka bir fakültede de okusam aynı şeyleri söylerdim. Ya da Selçuk Hukuk bu sıralamada çok kötü bir yerde olsa da aynısını derdim.

Selçuk'tan kazanan 67 kişi örneğimi anlamamışsınız, farz edin ki Hakimlik sınavına yeterli kadar çalışmadığı için Gazi hukuktan mezun olan 150 kişi girmedi, geriye sadece sınava iyi şekilde çalışmış olan 50 kişi girdi, şimdi bu 50 kişilik grup, sınava Gazi Hukuk mezunu 10binlerce kişi girse de kazanacak, hiç kimse girmese de kazanacak. Çünkü orantısal başarı pek bir anlam ifade etmiyor.

Gazi Hukukun kontenjanının 200 olmasını söylemişsiniz, ben okulunuzu gittim gördüm, öğretim elemanları öğrencilere hiç vakit ayırmıyor, ayrıca okulunuzda siyasi oluşumlara tarafsız ve eşit mesafede durulmuyor, amfilerde ders işleme imkanı yok. Yani bir hukuk fakültesine ait olmaması gereken her şey okulunuzda fazlasıyla mevcut. Hatta son zamanlarda yaşanan bir kaç tuhaf olay da var ama buraya eklemeye bile utandığım için eklemiyorum. 200 kişilik kontenjanı siz belki az buluyorsunuz ama daha geçen seneye kadar çoğu Hukuk fakültesinde kontenjanlar 50 civarında seyrediyordu, onlar ne yapabilir ki. Son olarak da kontenjanınız bildiğim kadarıyla 400 olması lazım son 2 yıldır.

Ayrıca görüşlerime saygı duymayıp, onları mantık dışı buluyor, Selçuk Hukuk hakkındaki görüşlerimi ise gerçekten uzak buluyorsanız, naçizane tavsiyem bir daha bu şekilde muhatap olmayalım, görüşlerime saygı duymayan insanlarla kaybedecek vaktim yok.

Sn.Tavus hukuk fakultelerinin oransal başarısıyla ilgili tartışmaya devam etmek istemiyorum.Ben size gerekli açıklamayı yaptım siz hala kendi pencerenizden bakmaya ve anlamamaya ısrarla devam ediyorsunuz.Tekrar tekrar anlattırmayınız bana!

Gazi hukukun kontenjanının 200 olduğunu söylemedim.Yukarıya bakarsanız bu sayıyı 300 kişi olarak belirttim.Evet geçen yıl fakultemize 400 kişi alındı ancak bu sayının 300'ü Gazi Hukuk, 50'si KATÜ Hukuk, 50'si ise Atatürk Hukuk idi.Fakulte binaları ve yeterli öğretim kadrosu oluncaya kadar bizim fakultemizde ders görüyorlar.Yani Gazi Hukukun kontanjanı 300 kişi şu anda.

Okulumuza gelip gördüğünüzü söylüyorsunuz ve öğretim elemanlarının ilgisiz olduğu, siyasi oluşumlara eşit mesafede durulmadığını, anfilerde ders işlenemediğini dile getiriyor bunu da eleştirerek bir hukuk fakultesinde olmaması gereken herşeyin Gazi Hukukta olduğunu dile getiriyorsunuz.

Son eleştirinizden başlayarak cevap vermek istiyorum.Önemli olan mekan değil içindeki insandır.Ha anfideders görmüşsün ha normal bir sınıfta.Bu değerlendirmenizin çok kısır bir değerlendirme olduğunu düşünüyorum.İçindeki öğrencilerin kalitesi, öğretim üyelerinin kalitesi öncelikli değerlendirme kriteridir.

Kaç tane öğretim elemanı ile yüzyüze görüştünüz ve ilgisiz olduğuna kanaat getirdiniz.Her fakultede olabileceği gibi bizim fakultede de ilgizi hocalar olabilir ancak bunu bütün bir kadroya yayarak eleştiri yapmak hakkaniyet ilkelerine sığmamaktadır.Öğretim elemanlarının yeteri kadar ilgili olduğunu söyleyebilirim.

Siz başkalarının eleştirilerine tahammül edemiyorsunuz.Farklı düşünce ve görüşleri yanlış buluyorsunuz doğru olan şeyi benimsemekte bir direniş gösteriyorsunuz.Ben sizin düşüncelerinize saygı duymamazlık yapmıyorum.

Muhattap olmak istemiyorsanız saygı duyarım ancak ben her türlü görüşe sahip insanlarla muhattap olmaya devam ederim eğer isterseniz sizle de.

Saygılar