Mesajı Okuyun
Old 18-11-2020, 14:25   #1
Av. Zümer AYDIN

Varsayılan İcra dosyasından alacak tahsil etmek

Meslektaşlarım merhaba. Kambiyo senedine dayalı bir icra takibi başlattık. Tebliğ muhtara yapıldı ve yasal süre içerisinde herhangi bir şikayet olmamasından ötürü takip kesinleşti. Takibin kesinleşmesinin üzerinden 3 aydan fazla bir zaman geçti. Borçlu taraf, ödeme için ya da başka sebeple bizimle bir iletişim kurmuş değil ( Takibi başlatmadan birkaç ay önce kendisine konuyla ilgili bilgi verilmişti ama borcu olmadığını ve ödemeyeceğini, gerekli işlemleri yapabileceğimizi belirtti.). Sanıyorum kendisi hala bu takipten haberdar değil ya da önemsemiyor bilemiyorum. Hali hazırda bir takım haciz işlemleri gerçekleştirdim (araç kaydına haciz koydurma, sgk alacakları, banka haczi vs..) ancak tahsil edilecek birşey çıkmadı . Somut olarak bu tahsilat nasıl olur bilemiyorum. 89/1 gönderme niyetindeyim ailesine yönelik ama bunun sonuçları ne olur, tahsilat şansımız var mıdır yoksa herhangi bir itirazla karşılaşırsak aleyhe bir husus doğar mı? Bu konularda pek bilgi sahibi değilim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. ( 89/1 için de nüfus kayıt sorgularını istemiş bulunmaktayım.)