Mesajı Okuyun
Old 13-11-2008, 18:42   #1
zeyrek

Varsayılan şoförler ve otomobilciler odası

müvekkilim şoförler ve otomobilciler odası yönetim kurulu üyesidir. "5362 sayılı yasanın 53. maddesine istinaden yapmış olduğumuz davetlerimize rağmen yönetim kurulu toplantılarımıza üç kez üst üste katılmadığınız için üyelikten çekilmiş olduğunuz kanaatine varılmıştır." şeklinde bir yazılı bildirim kendisine gönderilmiştir. ancak son üç yönetim kurulu toplantısı için müvekkilime gönderilmiş olan çağrı yazılarını incelediğimizde: bir davetin kendisine toplantı gününden sonraki bir tarihte ulaştığını anladık. asıl tuhafı davet yazılarından diğerinin yazıldığı tarih,postaya verildiği gün(zarftan anlaşılıyor)ve toplantı günü 01.09.2008. yani davetiye toplantı yapılacağı gün yazılıp aynı gün postaya verilmiş. yani müvekkilimin toplantılara katılmaması bilerek ve isteyerek olmamış. bu durumda nasıl bir hukuki yol izlememiz gerekiyor. 1- üyelikten çekilmiş olduğunuz kanaatine varılmıştır, içeriğindeki yazı bir yönetim kurulu "karar"ı mıdır?2-bu bir karar ise iptali için görevli mahkeme hangisidir?acilen tavsiyelerinizi bekliyorum saygılarımla.